גל שרטוב - עורך דין פלילי ותעבורה

פרסום, קידום ובניית אתרים

פרסומים ומאמרים

נעצרת? זומנת לחקירה? אתה חייב לקרא את זה!!!

פגיעה חמורה בזכות ההיוועצות - בית המשפט מורה על שחרור של עצור בפרשה חמורה המנוהלת ע"י יחידת להב 433, ה- FBI הישראלי...איך זה קורה?
כאשר אדם נעצר ע"י המשטרה, מתחיל המירוץ של החוקרים למיצוי פעולות החקירה הראשוניות תוך ניצול המצב שבו החשוד מבולבל, מפוחד, מעורער והכל - בטרם ייפגש עם עורך/ת דינו.
היחידה החוקרת רואה פעמים רבות בעורך/ת הדין כמי שעלול "לחבל" להם בהשגת הודאה, אמירות מפלילות, ראיות מפלילות וכו'.
לאחר היוועצות עם עורך הדין, "עלול" החשוד לשמור על זכות השתיקה, להציג ראיות הגנה שיחייבו את החוקרים לבדוק את טענותיו כגון טענת אליבי (במקום אחר הייתי) או טענות אחרות שיסבכו מבחינתם את תיק החקירה ויערערו את הראיות שבידם...

חשיבה ושיטות חקירה כאלו שדורסות את זכויותיו הבסיסיות של הנחקר, נובעות בדר"כ מתוך חולשה ונחיתות של החוקר מול הנחקר ובעבר היו יותר מקובלות, היום כבר פחות לאור פסיקת בית המשפט העליון שהתווה מספר הלכות חשובות שבמקרים מסוימים הביאו לפסילת ראיות ואף לביטול כתבי אישום לאור פגיעה בזכויות הנחקר.

המלחמה הפסיכולוגית של החוקר מול הנחקר לא אמורה להיות על חשבון פגיעה בזכות ההיוועצות, ההיפך, לחוקר יש כלים למכביר, בעיקר כאשר מדובר ביחידת עילית בעלת אמצעים מורכבים, לחוקר יש יתרון מובנה כלפי הנחקר מעצם העובדה שהנחקר נמצא באפלה, אין לו מושג אילו ראיות יש כנגדו, כל אמירה שתתברר כשקרית או שתסתר בראיות אובייקטיביות אחרות, עלולה לחזק את הראיות כנגדו גם אם הן נסיבתיות וחלשות.

כאשר מדובר בעבריינים מנוסים, קשה יותר לחוקר לפצח את הנחקר שמכיר את תרגילי החקירה והמצב מחייב את המשטרה להמציא תרגילים חדשים ויצירתיים ולצאת מהקופסא וזו משימה לא פשוטה בכלל.

בפרשה המדוברת, לא מדובר בעבריין מנוסה, אלא בחשוד שעצם חווית המעצר והניתוק מהסביבה, נטילת עצמאותו לאכול או אפילו להתפנות, מונעים ממנו את היכולת לחשוב ולהתנהל והופכים אותו כחומר ביד החוקר - כאן המצב כבר הופך מסוכן ועלול במקרים מסויימים אף להוביל בסוף ההליך להרשעת שווא.

נעצרתם, עוכבתם או אפילו זומנתם לחקירה - אי אפשר להפריז בחשיבות ההיוועצות עם עורך דין מנוסה ומקצועי באופן מיידי - לעולם אל תוותרו על זכותכם זו שכן לאחר מסירת גרסתכם הראשונית, קשה עד בלתי אפשרי להחזיר את הגלגל לאחור, אף אחד כבר לא יאמין ויקשיב לכם ולגרסתכם הכבושה לאחר מכן...

זכותכם לבקש לעצור את החקירה ולדחות אותה עד להגעתו של עורך דין מטעמכם שיקשיב לכם וידע להדריך אתכם ולייעץ לכם כיצד להתנהל נכון. עצם נוכחות עורך הדין מחזקת ומונעת טעויות קריטיות ומאפשרת קשר עם המשפחה שדואגת בחוץ, אם בהכנסת ציוד, תרופות ואם בעצם הידיעה שהם שם עבורכם...

יש לכם שאלות ?
מוזמנים ליצור קשר
חזרה לכל המאמרים

מאמרים נוספים

רשום כתובת אימייל או מספר פלאפון לחזרה
ההודעה נמסרה ,נחזור אליך בהקדם האפשרי

ליעוץ ופרטים נוספים השאירו פרטים
או התקשרו 050-9706565

המלצות מלקוחות

עורך דין מקצועי איכותי ובן אדם מדהים, איש מקצוע מהשורה הראשונה אשר מעניק ייצוג ללא פשרות
גיא
עו״ד גל שרטוב עזר לנו מאד עם דוחות תנועה ושלילת רשיון שהיו גורמות לבן זוגי אי יכולת לעבוד. בעזרת גל שרטוב הרשיון לא נשלל ! והדוחות הוסבו. כל מה שחיפשתי בעורך דין מצאתי בגל שרטוב .
אפרת
עו"ד שרטוב חכם, זמין כל הזמן (ממש ככה) לכל בעיה או שאלה ומכיר את המערכת בצורה מעולה, כך שקבלנו טיפול מעולה. הטלפון הראשון שלי במקרה ויש בעיה!
נועם

למה לבחור בעו"ד שר טוב?

עו"ד פלילי משנת 1997 ניסיון באלפי תיקים פליליים
יוצא פרקליטות, לשעבר ראש לשכת תביעות וראש לשכת חקירות מרחבי במשטרת ישראל,מכיר את עבודת המשטרה "מבפנים"
הקשבה, תמיכה וליווי אישי בתהליך רגשי מורכב וקשה
מאות המלצות אישיות ואותנטיות מלקוחות.
יו"ר (משותף) ועדת שב"ס ומשטרה ובעבר יו"ר (משותף) של הועדה לעניינים פליליים במחוז מרכז לשכת עורכי הדין
בעל מחשבה חדה ותמיד מחוץ לקופסא

כתבות בתקשורת