גל שרטוב - עורך דין פלילי ותעבורה

פרסום, קידום ובניית אתרים

פרסומים ומאמרים

גניבה מסופר פארם

מה העונש על גניבה מסופר פארם?

אנשים רבים מגיעים למשרדי, לאחר שנתפסו גונבים מוצרים בכמה מאות שקלים מאחד מסניפי סופר פארם או מחנויות אחרות. לרוב, מדובר במצב בו הם כבר נחקרו במשטרה והודו בגניבה ומבקשים את עזרתי בסיום העניין בצורה הטובה ביותר. במידה שהם טרם נחקרו במשטרה, קריטי ביותר לקבל ייעוץ לפני חקירה על מנת למנוע טעויות טקטיות בסיסיות שחשודים רבים "נופלים" בהם במהלך החקירה. מדיניות התביעה המשטרתית עשויה להוביל להגשת כתב אישום גם במקרים שבהם ערך הגניבה עולה בסה"כ על סך של כ 100-150 ש"ח . העונש הקבוע בחוק בגין גניבה הוא מקסימום של 3 שנות מאסר, אולם מדובר בעונש תיאורטי, שכן גם התביעה אינה מבקשת בגין אירוע ראשון שכזה יותר מהטלת מאסר ע״ת ועדיין מדובר בהרשעה פלילית בעלת משמעויות נרחבות.

גנבתי מסופר פארם – מה עושים?

קודם כל, מומלץ ליצור קשר בהקדם האפשרי עם עו"ד פלילי מקצועי ומנוסה, כבר עם הזימון לחקירה ובטח אם הנכם מעוכבים או נעצרים לתחנת המשטרה, מומלץ שלא לאמר דבר בטרם תתייעצו עם עו"ד מטעמכם שידריך אתכם. אנשים רבים סבורים בטעות, שאם יגידו את האמת או שיסבירו את הנסיבות, יבינו אותם, יעזרו להם ובזה זה ייגמר - אין טעות גדולה יותר.
רבים סבורים שעמידה על זכות ההיוועצות עם עו"ד מצביע על אשמה או עלול לסבך אותם - זה מה שהחוקרים ינסו לגרום לכם לחשוב - גם כאן, מדובר בטעות הגדולה ביותר שאתם עלולים לעשות. זו זכותכם ואף חובתכם להתייעץ בטרם תתנו גרסה או חלילה תפלילו את עצמכם.
עם זאת, מטרתי עבור לקוחותיי הנה להוביל לביטול כתב האישום וסגירת התיק כנגדם, במקרים בהם הדבר אינו מתאפשר, אדאג לסיים את התיק במינימום נזק. ראשית אבחן את חומר הראיות ואנסה לשכנע את ראש משרד החקירות במשטרה לסגור את התיק מחוסר עניין לציבור ולהימנע מהגשת כתב אישום (דבר שימנע סיכון של רישום פלילי מסוג של משפט והוצאות משפטיות משמעותיות) ובמידה שהדבר אינו צולח-אנסה לסיים את התיק במתן פסק דין ללא הרשעה. להבדיל מהרשעה שנותרת בגיליון הרישום הפלילי שלנו במשך 17 שנים ומפריעה לנו בעתיד המקצועי והאישי שלנו, בשלל מובנים (7 שנים מניעה מלקבל רישיון לרכב ציבורי, ויזה לארה״ב/דרכון זר, רישיון תיווך/רישיון מהנדס/רו״ח/רופא/פסיכולוג/אימוץ, מכרזים עם המדינה ועוד וכן 10 שנים נוספות וסה״כ 17 שנים מניעה מלקבל רישיון נשק, רישיון עו״ד ולהתקבל לעבודות בעלות סיווג ביטחוני, כגון: משטרה, קבע, שב״ס, כיבוי אש, שב״כ ומוסד), מתן פס״ד ללא הרשעה ימנע, לכל היותר קבלה לעבודה אצל גורמים ביטחוניים וקבלת רישיון נשק וזאת למשך 5 שנים בלבד. לצורך מתן הקלה כזאת של פס״ד ללא הרשעה (המלווה בדר"כ בהטלת של״צ=שירות לתועלת הציבור וחתימה על התחייבות כספית לעתיד), יש צורך בקבלת תסקיר חיובי של קצינת המבחן לשאלת ההרשעה והעונש. קצינת המבחן עורכת תסקיר מתאים ובו סקירה של חייו של הנאשם, בעיות שיש לו (אם יש), טיפול נדרש (אם נדרש) ופרמטרים נוספים שהחוק דורש התייחסות אליהם בקשר לביצוע העבירה. חשוב מאוד כי סנגור מנוסה יכין את הנאשם לשיחה/ות עם קצינת מבחן ע״מ שיסביר לו אילו תכנים יעלו בשיחות הללו ולמה קצינת המבחן מצפה ממנו. פעמים רבות (מדי), נאשמים שלא קיבלו הכנה טובה לשיחות עם קצינת המבחן אינם משתפים פעולה, בצורה מספיקה, עם קצינת המבחן (גם אם מגיעים, פיסית, לפגישות) ולקצינת המבחן אין המלצה טיפולית בעניינם (וביהמ״ש מרשיע אותם-מה שאומר גרירת הרשעה במשך 17 שנה קדימה וסגירת דלתות תעסוקתיות רבות).
חזרה לכל המאמרים

מאמרים נוספים

רשום כתובת אימייל או מספר פלאפון לחזרה
ההודעה נמסרה ,נחזור אליך בהקדם האפשרי

ליעוץ ופרטים נוספים השאירו פרטים
או התקשרו 050-9706565

המלצות מלקוחות

הכרתי בשיחה בטלפון, היה מאד נחמד ושירותי קבעתי פגישה למחרת, אדם מקצועי ומרשים לא יכל לספר מה אבל התוצאה היתה מטורפת אצלי שמור בחיוג מהיר
ליעד
עו"ד מקצועי אבל יותר מכל בן אדם. עוזר תומך ומכווין ובעיקר מכיר את החוק והמערכות
אילן
עו"ד גל שרטוב עו"ד רציני משכמו ומעלה, מקצועי ואמין לוקח ברצינות את העסק ויודע לשים לב לפרטים הקטנים ששם נופלים. אני ממליץ!!!
ארז

למה לבחור בעו"ד שר טוב?

עו"ד פלילי משנת 1997 ניסיון באלפי תיקים פליליים
יוצא פרקליטות, לשעבר ראש לשכת תביעות וראש לשכת חקירות מרחבי במשטרת ישראל,מכיר את עבודת המשטרה "מבפנים"
הקשבה, תמיכה וליווי אישי בתהליך רגשי מורכב וקשה
מאות המלצות אישיות ואותנטיות מלקוחות.
יו"ר (משותף) ועדת שב"ס ומשטרה ובעבר יו"ר (משותף) של הועדה לעניינים פליליים במחוז מרכז לשכת עורכי הדין
בעל מחשבה חדה ותמיד מחוץ לקופסא

כתבות בתקשורת